6 רכבים הכי חסכוניים בדלק – המדריך שיעזור לכם לחסוך

כדאי שתדעו שאתם משלמים בכל שנה כמעט 13,000 ₪ עבור דלק בלבד. לפניכם רשימת רכבים חסכוניים בדלק שתעזור לכם להפחית משמעותית את ההוצאות על הדלק.
המחשה של רכב חסכוני בדלק

בישראל, קילומטראז' שנתי ממוצע לרכב פרטי עומד על כ – 15,000 ק"מ. אם הרכב שלכם גומע ליטר של דלק בכל 8 ק"מ, ולפי מחיר דלק עדכני (ינואר 2024) של 7.22 ₪ לליטר, כדאי שתדעו שאתם משלמים בכל שנה כמעט 14,000 ₪ עבור דלק בלבד – הוצאה זו מתווספת לשאר הוצאות הרכב, כמו תיקונים ואחזקה, ביטוחים וכמובן, ההפסד המשמעותי של ירידת הערך של הרכב בכל שנה.

הרכבים שמנצחים את הסטטיסטיקה הזו הם כמובן הרכבים הכי חסכוניים בדלק. רכב חסכוני בדלק עשוי לחסוך בממוצע בין 30% ל – 45% מההוצאה החודשית על דלק – זה תלוי, כמובן, לא רק בסוג הרכב אלא גם באופן השימוש שלכם בו (בסוף המאמר צירפנו טיפים לנסיעה חסכונית יותר בדלק, עבור כל סוג של רכב). עבור אלה בינינו שמנסים להקטין את ההוצאות החודשיות על הרכב – הנה לפניכם רשימה מעודכנת של מכוניות חסכוניות בדלק שניתן להשיג בישראל.

רוצה לקנות או למכור רכב יד2?

טויוטה יאריס: ההיברידית הפופולארית

טויוטה יאריס - רכב חסכוני בדלק

רכב היברידי הוא ללא ספק רכב חסכוני בדלק, מפני שהוא צורך גם דלק וגם חשמל בשני מנועים שונים, כאשר ברכבי פלאג אין היברידים הסוללה תתמלא ע"י חיבור לחשמל. טויוטה יאריס היא גם רכב היברידי וגם מקטגוריית סופר מיני – מה שאומר רכב קל משקל, זריז, עם צריכת דלק נמוכה במיוחד: לפי נתוני היצרן, טויוטה יאריס יכולה לגמוע עד 26.3 ק"מ לליטר דלק אחד בנסיעה מעורבת, כלומר, נסיעה זו תצרוך גם חשמל (במחיר נמוך בכ 40% ביחס למחיר לקילומטר בנסיעה במנוע הבנזין).

אגב, מעניין לדעת, שבכל רכב גרסת הילוכים ידנית של הדגם, אם יש כזו, היא צפויה להיות חסכונית יותר מהגרסה שמגיעה עם תיבת הילוכים אוטומטית, בדרך כלל רובוטית. כאן אין ספק שאתם משלמים עבור הנוחות שלכם. יש רק מעט דגמי רכבים שעוד ניתן להשיג עם תיבת הילוכים ידנית, וחשוב לדעת שמדובר בחסכון בצריכת הדלק.

יונדאי קונה: SUV קטנה, היברידית וחסכנית

יונדאי קונה - רכב חסכוני בדלק והיברידי

את רשימת המכוניות החסכוניות בדלק ממשיכים למלא דגמי רכבים היברידיים, ואנחנו ממשיכים הישר אל יונדאי קונה, דגם חדש מקטגוריית סופר מיני שלפי נתוני יצרן צורך ליטר דלק אחד לכל 25.6 ק"מ. יונדאי קונה 2024 מגיעה עם מנוע בנזין 1.6 ל' ומנוע חשמלי בהספק משולב של 139 כ"ס ו – 27 קג"מ, תיבת הילוכים אוטומטית של 6 הילוכים, סוללה בקיבולת 1.56 קוט"ש ובהספק של 42 קילוואט, תאוצה מ – 0 ל – 100 קמ"ש בתוך כ – 11 שניות (בכל שלושת הגרסאות של יונדאי קונה היברידית 2024), ומגוון אביזרי בטיחות.

הונדה ג'ז: עירונית היברידית קטנה אך מרווחת

הונדה ג׳אז - רכב היברידי וחסכוני בדלק

תסגור את רשימת ההיברידיות שלנו הונדה ג'ז היברידית 2024, שמגיעה עם מנוע בנזין ושני מנועים חשמליים, ומציעה ממדים קטנים – אבל חלל פנימי מרווח באופן מפתיע. היא מגיעה עם מנוע i-MMD בנפח 1.5 ל' עם הספק מרבי של 107 כ"ס, ומהירות מרבית של 175 קמ"ש, עם יכולות תמרון נהדרות בעיר, וצריכת דלק לפי נתוני יצרן של 22.5 ק"מ לליטר, בנסיעה משולבת.

יונדאי i10: למעדיפים קומפקטיות עם מנוע בנזין (ואפשרות לתיבת הילוכים ידנית)

יונדאי i10

רכבים חשמליים והיברידים הם אמנם חסכוניים בדלק, אולם הם מגיעים עם שני מנועים ומערכת חשמלית עדינה. התיקונים והתחזוקה במוסכים מורשים, כמו גם החלפים שלהם, נוטים להיות יקרים ביחס לרכבי הבנזין וגם מחיר הרכישה שלהם יקר יותר. אם אתם מעדיפים לחפש רכב חסכוני בדלק שמונע על בנזין, בדקו את יונדאי i10, רכב מקטגוריית סופר מיני, שמגיע גם בגרסת הילוכים ידנית, וצורך ליטר אחד של דלק לכל 21.2 ק"מ. מדובר ללא ספק בדגם רכב פנומנאלי מבחינת יעילות צריכת הדלק שלו, הוא גם קטן וזריז, זול לתחזוקה, פופולארי מאוד (כך שאין קושי להשיג עבורו חלפים) ואמין לאורך שנים רבות.

פולקסווגן גולף: חסכונית משפחתית (קטנה)

פולקסווגן גולף - רכב חסכוני

אין ספק שהרכבים הכי חסכוניים בדלק הם רכבים קטנים וקלי משקל. ביחד עם זאת, אם יש לכם משפחה ואתם בכל זאת מבקשים לחסוך – כנראה שיהיה נכון עבורכם לחפש מכוניות חסכניות בדלק מקטגוריות גדולות יותר. בדקו את פולקסווגן גולף, הרכב הנמכר ביותר באירופה מקטגוריית המשפחתיות הקומפקטיות, עם מנוע טורבו בנזין מיקרו היברידי (אחד בלבד) ותיבת הילוכים רובוטית כפולת מצמדים של שבעה הילוכים. הגולף צורך ליטר דלק לכל כמעט 20 ק"מ ומציע צריכת דלק חסכונית לצד חוויית נהיגה מפנקת, אבזור בטיחות שופע (בגרסאות החדשות יותר, כמובן) ורמת גימור שמתאימה לפולקסווגן.

פיג'ו 2008: חסכונית בקטגוריית דיזל

פג׳ו 2008 - רכב חסכוני בקטגוריית דיזל

אם אתם מחפשים רכב קרוסאובר חסכוני בדלק, ומעדיפים רכב שאינו היברידי, תוכלו לבחון את קטגוריית רכבי הדיזל, כמו פיג'ו 2008 שמציעה ליטר דלק לכל 20.8 ק"מ. הפיג'ו 2008 מגיע עם מנוע טורבו דיזל בהנעה קדמית, בנפח 1.5 ל' ובהספק מרבי של 130 כ"ס. תיבת ההילוכים היא אוטומטית טיפטרוניק עם 8 הילוכים, והוא מגיע מ – 0 ל – 100 קמ"ש בתוך כ – 10 שניות. מחיר הדיזל הוא דומה למחיר הדלק לליטר (נכון לעת כתיבת שורות אלה, מחיר ליטר סולר 8.9 ₪, יקר בכ – 2 ₪ ממחירו של ליטר דלק), וכמובן שניתן להשיג דיזל בתחנות הדלק ללא קושי.

מה משפיע על צריכת הדלק של הרכב שלי?

מעבר לבחירה של רכב חסכוני בדלק, כדאי לסגל נהיגה חסכונית שתסייע לחסוך בדלק, ובכסף. הנה שלושה טיפים לנסיעה חסכונית יותר בדלק:

#1 – הקפידו על לחץ אוויר נכון בצמיגים

לחץ אוויר נמוך מידי בצמיגים יגדיל את החיכוך של הרכב עם שטח הפנים של הכביש ויגרום להוצאה מיותרת של אנרגיה (כלומר, דלק) במהלך הנסיעה

#2 – הקפידו על שמירת מרחק

נהיגה "עצבנית", של העלאה והורדת סל"ד (סיבובי מנוע לדקה), ע"י לחיצה ושחרור דוושת הגז, היא בזבזנית בדלק. אם תשמרו על מרחק מהרכב שלפניכם, יהיה לכם די זמן להגיב לכל שינוי בקצב הנסיעה ותוכלו לשמור על סל"ד קבוע ועל נסיעה חסכונית.

#3 – בחרו את שעות הנסיעה שלכם

נסיעה בכבישים עמוסים ובפקקים היא נסיעה בזבזנית בדלק. כשאתם יכולים לבחור את שעות הנסיעה שלכם, העדיפו שעות פנויות יותר כמו שעות הבוקר המאוחרות או שעות הצהריים המוקדמות ושעות הערב.

קאר אקספרס – כשאתם מחפשים את הרכב החסכוני הבא שלכם

רכישת רכב היא החלטה כלכלית משמעותי, והיא בדרך כלל כרוכה בהוצאה של עשרות אלפי שקלים ובהתחייבות להוצאות מימון ותחזוקה חודשיות שישפיעו על התקציב המשפחתי. אל תקבלו החלטה משמעותית כל כך לבד – התקשרו לצוות המומחים של קאר אקספרס, ואנחנו נגיע אליכם! נשמח לסייע לכם בבחירת רכב חסכוני בדלק, מהקטגוריה שתתאים לכם ובאפשרויות מימון נוחות.

מאמרים נוספים:

ביצוע עסקה אצל סוחר רכב

איך להיות סוחר רכב ב2024

על מנת להיות סוחר רכב מורשה בישראל ישנם מספר שלבים שצריך לעבור בדרך ולא מעט דברים לקחת בחשבון. האם זה שווה את זה? כל הפרטים במאמר הבא:

קרא עוד »