ייפוי כוח להעברת בעלות רכב: כך תעבירו בעלות בקלות

ייפוי כוח להעברת בעלות רכב הינו פתרון מצויין עבור אנשים שמעוניינים למכור או לרכוש רכב אך אינם יכולים להיות נוכחיים פיזית בדואר עבור זה. במאמר הבא ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת על ייפוי כוח להעברת בעלות + טופס ייפוי כוח להעברת בעלות רכב להורדה.
זוג מאושר שקנה רכב

אם אי פעם קניתם או מכרתם רכב לאדם פרטי או חברה, אתם וודאי יודעים שהשלב האחרון בתהליך הוא ביצוע העברת הבעלות בין הצדדים. את העברת הבעלות תוכלו לבצע בעצמכם, או לחלופין להעניק ייפוי כוח להעברת בעלות למי מטעמכם שאתם מעוניינים שיבצע את התהליך במקומכם. כל פעולה הקשורה ברישוי רכב ניתן לבצע באמצעות מיופה כוח, כששינוי בעלות רכב היא רק דוגמא לאחת מהפעולות הללו. איך מעניקים ייפוי כוח למכירת רכב? מהו טופס ייפוי כוח להעברת בעלות רכב? מתי נכון להעניק ייפוי כוח למכירת רכב? כל התשובות במאמר.

מהו ייפוי כוח לרכב ומתי משתמשים בו?

ייפוי כוח הוא למעשה כלי המאפשר לכל אדם להעניק הרשאה לבצוע פעולות במקומו. הפעולה יכולה להיות כל פעולה משפטית כלפי צד שלישית, שהאדם נדרש לבצע באופן אישי לפי החוק. ייפוי הכוח רלוונטי וחל על כל פעולה סבירה שאדם אחר יכול לבצע במקום השולח, כמו טיפול בבירוקרטיות אל מול משרדים ממשלתיים, שליחה וקבלה של דואר וכן הלאה. ייפוי הכוח לא תקף בכל הנוגע להליכים בבתי משפט, לצורך העניין.

במקרה של שימוש בייפוי כוח למכירת רכב פרטי או מסחרי, הטופס מאפשר למיופה הכוח לבצע כל פעולת רישוי רכב במקרים מסוימים, למען מקרים חריגים המצריכים הגעה של האדם באופן אישי.

הדרך המוכרת להעברת בעלות על רכב היא כמובן דרך דואר ישראל, כאשר המוכר והקונה מגיעים לשם ביחד, ממתינים בתור ומבצעים את העברה הבעלות בצורה פשוטה. לאחר העברת הבעלות, מקבלים שני הצדדים שטר העברת בעלות שמאשר את שינוי הרישום של הבעלים על הרכב והתהליך למעשה נגמר. במידה ואתם בוחרים במיופה כוח שיבצע זאת עבורכם, התהליך יהיה זהה ויכלול טפסים ייעודיים שיאפשרו את ההעברה באמצעות ייפוי כוח.

אילו טפסים נדרשים לצורך העברת בעלות רכב באמצעות ייפוי כוח?

במקרה של העברת בעלות, הן הצד שמוכר את הרכב והן הצד שקונה את הרכב יכולים למנות מיופה כוח מטעמם, שיבצע את הליך העברת הבעלות מול הרשויות במקומם. כיצד מבצעים זאת? באמצעות 3 טפסים שיש להציג במעמד העברת הבעלות:

1. טופס ייפוי כוח להעברת בעלות: כדי לבצע העברת בעלות עבור אדם אחר, או להעניק לאדם אחר את ההרשאה לבצע את הרכישה או המכירה של הרכישה כשבסופה העברת בעלות, עליכם למלא טופס ייפוי כוח העברת בעלות לרכב, מלא וחתום. (הטופס ניתן להורדה בסיום המאמר)

2. תעודת זהות מקורית: במעמד ביצוע העברת בעלות באמצעות מיופה כוח, יידרשו שני הצדדים להציג תעודת זהות מקורית של שני הצדדים, הן הקונים והן המוכרים (שימו לב, אין להציג צילום או סריקה).

3. רישיון רכב מקורי בתוקף: במעמד העברת הבעלות יש להציג את רישיון הרכב המקורי עליו מתבצעת העברת הבעלות.

רוצה לקנות או למכור רכב יד2?

ייפוי כוח למכירת רכב פרטי באמצעות נוטריון

מעבר לאפשרות של ייפוי הכוח הסטנדרטי, אופציה נוספת היא להיעזר בייפוי כוח של נוטריון. איך זה עובד? הנוטריון יגיע למשרד הרישוי עם טופס ייפוי כוח לרכב, עם חותמת העסק או החברה שבהם הוא עובד. הנוטריון כמיופה כוח, יציג תעודת זהות מקורית וגם רישיון רכב מקורי בתוקף.

שימו לב, הענקת ייפוי כוח לנוטריון מתאפשרת בתנאים מסוימים הכוללים הגבלות ואיסורים במקרים הבאים:

  • אזרחות ישראלית: לא ניתן לתת או לקבל ייפוי כוח מאדם שאינו בעל אזרחות ישראלית כחוק.
  • תעודת מזהה: לא ניתן לתת או לקבל ייפוי כוח עם דרכון, רישיון נהיגה או צילום תעודת זהות, אלא עם תעודת זהות מקורית בלבד.
  • גיל מיופה הכוח: לא ניתן לתת או לקבל ייפוי כוח מקטין שגילו מתחת ל-18 שנים.

מה כדאי לבדוק לפני העברת בעלות באמצעות מיופה כוח?

ישנם כמה מקרים שהם אמנם די חריגים, אך יכולים לקרות, שעלולים למנוע מכם לבצע העברת בעלות על הרכב. לפני שאתם מכינים את כל הטפסים, ממלאים את הפרטים ושולחים מיופה כוח מטעמכם, כדאי שתבדקו שהעברת הבעלות על הרכב אכן אפשרית.

אלו המקרים: במקרה שבו ישנה הגבלה כלשהי על הגבלה מטעם הרשויות, כלי רכב משועבד, רכב עם קריאת שירות פתוחה (Recall), במקרה של רכב המשמש לעבודה (מוניות, רכב המשמש ללימודי נהיגה, רכבים מושכרים ועוד).

טופס ייפוי כוח להעברת בעלות להורדה (אדם פרטי)

כאשר מגיעים עם טופס ייפוי כח להעברת בעלות רכב, חשוב להקפיד כי מציגים טופס תקני ורשמי של משרד התחבורה.

טופס ייפוי כוח להעברת בעלות רכב

לנוחיותכם, ניתן להוריד טופס ייפוי כוח להעברת בעלות רכב תקני ומאושר ע״י משרד התחבורה ע״י לחיצה על הכפתור.

 

טופס ייפוי כוח לתאגיד להורדה

כאשר מגיעים עם טופס ייפוי כח להעברת בעלות רכב, חשוב להקפיד כי מציגים טופס תקני ורשמי של משרד התחבורה.

טופס יפוי כח לתאגיד

לנוחיותכם, ניתן להוריד טופס ייפוי כוח לתאגיד תקני ומאושר ע״י משרד התחבורה ע״י לחיצה על הכפתור.

 

לקנות ולמכור בקלות עם קאר אקספרס

קאר אקספרס היא סוכנות רכב המגיעה לבית הלקוח ומעניקה שירות מקצה לקצה בכל חלקי הארץ. מה זה אומר? שאתם יכולים לקנות ולמכור רכבים בקלות, מהספה בבית שלכם. אנחנו עובדים בשיטה פשוטה, נוחה ויעילה – שמקצרת לכם תהליכים, חוסכת לכם זמן ומונעת מכם הוצאות כלכליות מיותרות.

אם אתם מעוניינים למכור או לקנות רכב יד שנייה, הצוות שלנו יגיע עד אליכם ויעשה זאת באמצעות ייפוי כוח מטעמכם. אנחנו מטפלים בבירוקרטיה ואתם נהנים מהתוצאה הסופית, שהיא עסקה מוצלחת לכל הצדדים! רוצים לשאול שאלה, להתלבט או להתייעץ איתנו? צרו איתנו קשר עכשיו, או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם לפרטים נוספים.

מאמרים נוספים: