איך להיות סוחר רכב ב2024

על מנת להיות סוחר רכב מורשה בישראל ישנם מספר שלבים שצריך לעבור בדרך ולא מעט דברים לקחת בחשבון. האם זה שווה את זה? כל הפרטים במאמר הבא:
ביצוע עסקה אצל סוחר רכב

* שימו ❤️, המאמר מוגש כשירות לציבור. סוכנות קאר אקספרס אינה מספקת קורס סוחרי רכב ואינה בשיתוף פעולה עם אף אחת מהמכללות שדרכן ניתן להוציא רישיון סוחר. 

צעד אחר צעד: איך להיות סוחר רכב מורשה בישראל?

קנייה ומכירה של רכבים יד שנייה היא לא משימה פשוטה, שסוחר רכב מורשה יכול לחסוך מכם. ישנם לא מעט סוחרי רכב ברחבי הארץ העוסקים בניהול מגרשי רכב, קנייה או מכירה של מכוניות משומשות. למרות שזה עשוי להישמע קל ופשוט, כדי להפוך לסוחר רכב מורשה נדרשת הכשרה מסודרת וקבל תו סוחר רכב רשמי. אילו צעדים תצטרכו לעשות כדי להפוך לסוחרי רכב? מהו רישיון סוחר רכב ואיך מקבלים אותו?

איך להיות סוחר רכב מורשה ב-6 צעדים?

כדי להתחיל לעבוד כסוחרי רכב מורשים, חשוב לבצע מספר פעולות הכנה בסיסיות שיובילו אתכם כל הדרך עד להכנסה מהעסק שהקמתם. החל מהון עצמי ראשוני לרכישת רכבים, הגדרת תקציב פרסום ושיווק העסק, רכישת ציוד ומכונות, רישום העסק ברשויות וכן הגדרת אופן העבודה ובניית תוכנית עסקית רשמית. הדרך אל הקמת העסק העצמאי כסוחר רכב מורשה אמנם לא קלה, אך אם מבצעים אותה נכון היא בהחלט משתלמת.

כך תוכלו להפוך לסוחרי רכב מורשים ב-6 צעדים:

1. השיגו רישיון סוחרי רכב: במדינת ישראל תצטרכו לעבור קורס סוחר רכב (50-60 שעות לימוד בממוצע) ולקבל תעודה שתאפשר לכם לעסוק בתחום.

2. נהלו את העסק בחוכמה: לפני שאתם יוצאים לדרך והופכים לסוחרי רכב בן יום, כדאי לערוך הכנה מקדימה של ניהול העסק שתסייע לכם בכלל ההיבטים: הנהלת חשבונות, שיווק וקידום, ניהול, שירות לקוחות וכן הלאה.

3. הגדירו את אופן העבודה בעסק שלכם: האם אתם מעוניינים להיות סוחרי רכב עצמאיים שעובדים לבד? האם אתם רוצים להיות סוחרי רכב בחברה כלשהי? האם אתם רוצים להקים חברה ולנהל עובדים שיתפקדו כסוחרי מכוניות בשטח? בנוסף, כדאי להגדיר את ה'אני מאמין' של החברה, להחליט איזה סוג מכוניות תרצו למכור ולקנות, כמה עובדים תרצו להעסיק אם בכלל, מהי ההשקעה הכלכלית הנדרשת מכם ועוד.

4. בנו תוכנית עסקית רשמית: עכשיו, אחרי שעברתם את הליך רישום סוחר רכב, שאלתם את עצמכם את כל השאלות החשובות בטרם פתיחת העסק והגדרתם כיצד העסק שלכם עתיד להיראות מכל ההיבטים, זהו הזמן לבנות תוכנית עסקית רשמית שמגדירה את המטרות, האסטרטגיה וסדר הפעולות. את התכנית תוכלו לבנות בעצמכם או בליווי של מומחה בתחום, שיסייע לכם בתחילת הדרך.

5. בחרו מיקום: זה אמנם מובן מאליו, אך בתחילת הדרך התהליך עשוי לבלבל. בשלב הזה, אחרי שיש לכם תוכנית עסקית מסודרת, זה הזמן לבחור את המיקום שממנו העסק שלכם יתנהל.

6. רשמו את העסק שלכם ברשויות במדינת ישראל: זהו השלב שבו אתם מקימים את העסק באופן רשמי ויוצאים לדרך כסוחרי רכב מורשים.

רוצה לקנות או למכור רכב יד2?

קורס סוחר רכב – מה צריך לדעת?

אם אתם רוצים ללמוד איך להיות סוחרי רכב, תוכלו למצוא לימודי סוחרי רכב במכללות השונות ברחבי הארץ. קורס סוחרי רכב אמנם אינו מהווה דרישת חובה כדי להשתלב בענף הרכב ובעבודה בתחום, אך הוא מעניק הרבה ערך מוסף, ידע וכלים חשובים לתחילת הדרך העסקית.

תנאי קבלה: ברוב המכללות השונות המציעות את הקורס, אין תנאי קבלה והלימודים פתוחים לקהל הרחב. עם זאת, בחלק מהמכללות תנאי הקבלה הינם 12 שנות לימוד לפחות לצד רמה בסיסית באנגלית. בחלק ממוסדות הלימוד תידרשו לעבור מבחן קבלה או ריאיון אישי, הבוחנים את מידת ההתאמה לקורס.

משך הקורס: קורס סוחרי רכב נמשך בממוצע כחודשיים עד ארבעה חודשים. לרוב מדובר בכ-50-60 שעות לימוד אקדמיות, כשמתקיים מפגש לימוד אחד עד שניים בשבוע. כדי לא לפגוע בסדר היום של הלומדים, מרבית המכללות מאפשרות לימודים בשעות אחר הצהריים והערב.

מה תלמדו: קורס סוחרי רכב כולל לרוב תכנים הנוגעים בסוגי רכב, מחירוני רכב, דגמי רכבים חדשים, מכוניות יד שנייה, היכרות עם חלקי הרכב השונים. בנוסף, בחלק מהקורסים תלמדו איך לשווק את עצמכם או את העסק החדש שתפתחו, לנהל מכירות, תכירו טרנדים ומגמות בענף הרכב, תתנסו בעמידה מול קהל ועוד.

תעודה בסיום הקורס: בסיום הקורס תקבלו תעודת גמר מטעם המוסד האקדמי או המכללה שבהם עברתם את הקורס בהצלחה.

מה חשוב לדעת לפני שהופכים לסוחרי רכב?

ראשית, כדאי לקחת בחשבון שסוחרי רכב ככל בעל עסק אחר צריכים לדעת לנהל תקציבים, מכירות ולקוחות בצורה חכמה ויעילה. כך שלפני שאתם יוצאים למסע כעצמאיים או בעלי חברה, כדאי שתעשו בדק בית פנימי ותבררו אם זה אכן מתאים לכם בשלב זה של החיים.

שנית, מומלץ לקחת בחשבון שסוחרי רכב קונים רכבים לנסיעה במחיר שהוא יחסית נמוך בהשוואה לשוק, כדי שיתאפשר להם לעשות רווח כלשהו מהעסקה שהם סוגרים. במילים אחרות, עליכם להיות לא פחות מאנשי עסקים ממולחים ולסגור עסקאות משתלמות.

כסוחרי רכב, יהיה עליכם לחפש רכבי יד שנייה שהם בגדר "מציאות". מה זה אומר? שתצטרכו לחפש או להגיע ללקוחות שמעוניינים למכור את הרכב שלהם במחיר נמוך משמעותית ממחיר המחירון בפועל של הרכב. איזה סוג אנשים אתם מחפשים? לרוב, אלו שאין להם זמן, רצון או עניין להתעסק במכירת הרכב על כל המשתמע מכך.

כסוחרי רכב בישראל, הלקוחות שלכם יוכלו למצוא אתכם באתר הרשמי של משרד התחבורה. האתר מכיל רשימה של סוחרי רכב מורשים ומקצועיים, בעלי האישורים הנדרשים והרישיון לסחור ברכבים.

הערך המוסף שמקבלים הלקוחות מסוחרי רכב

אתם כסוחרי רכב שמבצעים את המכירה עבור הלקוחות, למעשה משחררים אותם מההתעסקות במכירת הרכב שבבעלותם. המשמעות היא שאתם חוסכים מהם את השיחות, הטלפונים, הפגישות, המענה להודעות, בזבוז הזמן והנסיעות הכרוכים בתהליך מכירת הרכב. הם לא נדרשים לפרסם מודעה, לפנות זמן לקונים פוטנציאלים או לענות לטלפונים –כל מה שהם נדרשים לעשות הוא להעביר את הפרטים אליכם ואתם מבצעים עבורם את העבודה.

כסוחרי רכב, זהו היתרון המשמעותי ביותר שעליכם להעביר ללקוחות הקיימים וללקוחות הפוטנציאליים לאורך כל הדרך. ענף סוחרי הרכב עלול להיתפס במקרים רבים כלא אמין, וכאן בדיוק אתם נכנסים לתמונה ומזכירים ללקוחותיכם את היתרונות והערך המוסף בעבודה איתכם.

מאמרים נוספים:

עמדת טעינה לרכב חשמלי סיני

רכבים חשמליים סינים בישראל: על מה כל המהומה?

בשנתיים האחרונות רכבים חשמליים סינים כבשו את שוק הרכב הישראלי והיוו איום על חברות רכב אירופאיות ותיקות, בעיקר בגלל המחירים האטראקטיביים יותר. אך, האם זה שווה את זה? במדריך הבא ריכזנו עבורכם כל מה שרציתם לדעת על רכבים סינים בישראל.

קרא עוד »