רכב 0 קילומטר – מה זה אומר ומה חשוב לבדוק?

חושבים לקנות רכב 0 קילומטר? כדאי קודם שתכירו את היתרונות והחסרונות בקניית רכב עם אפס קילומטר ומאיפה בכלל מתחילים.
אישה קונה רכב חדש עם 0 ק״מ

מי שמחפשים את הרכב הבא שלהם, שוקלים בדרך כלל שתי אפשרויות פופולריות: רכב חדש מסוכנות הרכב, בעלויות גבוהות אבל ללא בלאי ותקלות או רכב יד שניה שאפשר לרכוש במחירים מופחתים משמעותית ביחס לרכב חדש. אולם, הוא מגיע לאחר שנעשה בו שימוש וקשה לדעת בדיוק מה הבלאי, התקלות, והקלקולים שהוא מגיע איתם.

אפשרות נוספת, שאולי מחזיקה את הטוב שבשני העולמות, היא רכב עם 0 קילומטר. אז מה היתרונות והחסרונות של רכב 0 קילומטר, ולמי זה מתאים? כל מה שחשוב לדעת – מהמקצוענים של קאר אקספרס.

רוצה לקנות או למכור רכב יד2?

מה זה רכב אפס קילומטר

רכב 0 קילומטר (או אפס קילומטר) הוא למעשה רכב שרשום ברישיון שלו כרכב יד שניה אך לא נעשה בו שימוש. רכבים עם אפס קילומטר נמכרים בדרך כלל על ידי חברות ליסינג שרכשו מלאי גדול של רכבים בדגמים מסוימים ולא השתמשו בכולם, ולכן הם מוכרים את אלה שלא נמסרו בליסינג.

היתרונות והחסרונות של רכב 0 קילומטר

יתרונות

  • הרכב הנרכש הוא חדש
  • לא נעשה בו שימוש בעבר
  • הוא לא סובל מבלאי או תקלות עקב שימוש
  • הוא נמכר במחיר מופחת ביחס לרכבים חדשים מאותו הדגם

חסרונות

  • המגוון מוגבל (חברות הליסינג לא רוכשות את כל סוגי הרכבים אלא רק את אלה שיש להם ביקוש בליסינג)
  • מפרט ואבזור הרכב נקבעו מראש ללא אפשרות בחירה
  • הרכב רשום בדרך כלל על שם חברת הליסינג כיד ראשונה – מה שיפחית את מחירו כשאתם תרצו למכור אותו.

כמה עולה רכב אפס קילומטר?

רכבי אפס קילומטר נמכרים במחירים נמוכים ב – 20% – 30% ביחס למחירון הרכבים החדשים הנמכרים בסוכנויות הייבוא. עם זאת, חשוב לדעת שחלק מההפחתה במחיר תתגלגל גם במכירה הבאה של הרכב, מפני שרכב שנרכש ע"י חברת ליסינג בדרך כלל נמכר במחירים נמוכים ממחירי המחירון שלו לכל אורך חייו, על אף שבמקרה של רכב 0 ק"מ אין משמעות לבעלות חברת הליסינג על הרכב מכיוון שלא נעשה בו שימוש בתקופת ההחזקה של הרכב בחברה.

איפה אפשר לקנות רכב עם אפס קילומטר?

מרבית חברות הליסינג מציעות באתר האינטרנט שלהן מגוון רכבים שלא היו בשימוש (0 ק״מ) ומוצעים למכירה. גם סוכנויות מכירת רכב לעיתים מתווכות בעסקאות אלו, כאשר חלק מהן פועל מול מספר חברות ליסינג ומציע מבחר עשיר יותר של רכבים.

אם אתם מחפשים את רכב ה-0 ק"מ הבא שלכם, חשוב להכיר את מפרט היבואן ולוודא שהרכב החדש שלכם מגיע עם מפרט דומה. אם ישנם רכיבים חסרים, כמו מערכות בטיחות למשל, ניתן להפחית את שוויים ממחיר הרכב הנדרש.

ואם עדיין אתם לא בטוחים איזה רכב מתאים לכם ומה עוד צריך לקחת בחשבון לפני הרכישה, צרו איתנו קשר עכשיו ונציגנו ישמחו לעזור לכם עוד היום! אולי אפילו תצאו מהשיחה איתנו עם הרכב הבא שלכם 😉

מאמרים נוספים: