כל מה שצריך לדעת לפני שקונים עמדת טעינה לרכב חשמלי

לפני שאתם קונים רכב חשמלי כדאי שתכירו את עמדות הטעינה השונות ואת היתרונות שלהן. לא קונים עמדת טעינה לרכב חשמלי לפני שקוראים את המאמר הבא.
גבר מטעין את הרכב שלו באמצעות עמדת טעינה חשמלית

רכבים חשמליים. השינוי שנראה כאן בשנים הקרובות מתחיל כבר עכשיו, ובעוד כמה שנים כנראה שההתלבטות לא תהיה האם לקנות רכב עם גיר ידני או גיר אוטומטי, אלא האם לרכוש רכב חשמלי ובאיזה סוג לבחור. המהפך מתחיל כבר עכשיו, ואחת השאלות שמטרידות את הרוכשים בישראל היא מה כדאי לדעת על עמדת הטעינה החשמלית לפני שעושים את הבחירה? יצאנו לבדוק וחזרנו עם כל התשובות במדריך הבא.

שימוש ברכבים חשמליים: פחות דלק, פחות זיהום אוויר

בראש ובראשונה, ראוי שנשים על השולחן את הסיבות המרכזיות לבחירה ברכב חשמלי, הלא הן ההזדמנות יוצאת הדופן להפחית את זיהום האוויר לצד חסכון משמעותי בהוצאות הדלק השוטפות.

מדובר בבשורה מהפכנית, שכן בזמן שמחירי הדלק מזנקים בישראל ובכל רחבי העולם באופן חסר תקדים, המעבר לרכבים חשמליים נראה מפתה, נוצץ וקרוב מתמיד. בהשוואה לרכבים עם גיר ידני או גיר אוטומטי התלויים בשימוש בדלק, השימוש ברכבים חשמליים מבוסס על שימוש בעמדת טעינה לרכב חשמלי – כשבחירה בעמדת הטעינה הנכונה עשוי לקבוע את מידת הנוחות, החסכון וזמינות השימוש ברכב.

עמדת טעינה לרכב חשמלי – מה כדאי לדעת?

ראשית, כדאי לדעת שישנם שני סוגי עמדות טעינה לרכבים חשמליים המסווגות כעמדת טעינה רמה 1 ורמה 2. בין שני הסוגים יש מספר הבדלים, כשהמרכזי שבהם היא מהירות הטעינה – עמדת טעינה רמה 2 מטעינה במהירות רבה יותר עד פי 8 בהשוואה לרמה 1.

אך מלבד מהירות הטעינה, ישנם מספר פרמטרים והבדלים נוספים שכדאי לקחת בחשבון, כמו מחיר עמדת הטעינה, ההתאמה לסוג הרכב וכן חיבור עמדת הטעינה לחשמל. באיזו עמדת טעינה כדאי לבחור, איך היא תשפיע על ביצועי הרכב ומה ההבדלים בין הסוגים? ריכזו עבורכם מספר קווים מנחים שיאפשרו לכם לבצע בחירה חכמה ומושכלת.

רוצה לקנות או למכור רכב יד2?

מספר קווים מנחים לבחירה בעמדת טעינה לרכב חשמלי

1. מהירות: כאמור, עמדת טעינה רמה 2 מטעינה במהירות רבה יותר בהשוואה לעמדת טעינה רמה 1.

2. עלויות: ישנם לא מעט רכבים חשמליים המגיעים עם עמדת טעינה רמה 1 בעת רכישת הרכב. לעומת זאת, עמדת טעינה רמה 2 ברוב המקרים אינה מגיעה עם רכישת הרכב. בנוסף, העלות של עמדת טעינה רמה 1 היא נמוכה יחסית לעומת עלויות הרכישה של רמה 2 – שעשויות להגיע עד אלפי שקלים.

3. התאמה לרשת החשמל: לפני רכישת עמדת הטעינה יש לבדוק האם היא מתאימה לרשת החשמל אליהם אתם עתידים לחבר אותה. במידה ואין התאמה בין רשת החשמל לעמדת הטעינה, תידרשו לבצע הסבה של רשת החשמל מה שיגרור איתו עלויות נוספות.

4. מהירות הטעינה: בעוד עמדת טעינה רמה 1 מתאימה לרוב השקעים ורשתות החשמל, עמדת טעינה רמה 2 היא מעט יותר בעייתית. למרות זאת, לא מעט אנשים בוחרים ברמה 2 – וזאת לאור העובדה שמהירות הטעינה גבוהה באופן משמעותי בהשוואה לרמה 1. לצורך העניין, טעינה בעמדה רמה 1 עשויה לקחת מספר שעות ולהספיק לכ-8-10 ק״מ נסיעה, לעומת טעינה של שעה אחת בלבד בעמדה רמה 2 שתספיק עד 30 ק״מ בממוצע.

קניית רכב חשמלי בראש שקט עם קאר אקספרס

אנחנו כאן כדי לעזור לך למכור ולרכוש בראש שקט: קאר אקספרס היא סוכנות רכבים המורכבת מצוות סוחרי רכב ללא מגרש. הסוכנות מציעה תהליכי קנייה ומכירה של רכבי יד שנייה או טרייד אין בצורה קלה, מהירה ונוחה. באמצעות צוות אדיב, אכפתי ומקצועי אנחנו נעשה עבורכם את כל הבדיקות הנחוצות מקצה לקצה – בהתאם לדרישות, הצרכים האישיים והתקציב שהגדרתם עבורנו.

אנחנו בקאר אקספרס מעניקים שירות עד לפתח הבית בכל רחבי הארץ, וחוסכים לכם לא מעט זמן וכסף – באמצעות צוות מקצועי, אדיב ומיומן שיענה לכם על כל שאלה והתלבטות. אנחנו כאן כדי לגרום לכם להיות מרוצים לאורך כל התהליך ולעזור לכם למכור ולקנות רכבים בקלות וביעילות. רוצים לקבל פרטים נוספים? צרו קשר עכשיו או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

מאמרים נוספים: