בדיקת היסטוריית רכב – לא קונים לפני שבודקים

אז רגע לפני שנאחל לכם בשעה טובה, ישנם מספר דברים שאתם חייבים לבדוק לפני רכישת הרכב. כל הפרטים במאמר הבא:
בדיקת היסטוריית רכב במוסך

במידה ואתם בתהליכי חיפוש או עומדים לקראת סגירת עסקה של רכב חדש, לפני שנאחל לכם בשעה טובה, יש כמה פרטים חשובים כדאי שתדעו ותבדקו לפני רכישת הרכב.

כפי שאתם וודאי יודעים, קשה מאוד לדעת מה מצבו האמיתי של הרכב כשמדובר ברכבי יד שנייה: האם יש עיקולים על הרכב או חובות הקשורים בו, מהי היסטוריית התאונות של הרכב, האם פרטי המוכר תואמים לפרטי בעל הרכב המופיעים ברישיון הרכב ועוד.

לאור כל אלו, לפני הרכישה כדאי לבצע בדיקה מעמיקה ויסודית של היסטוריית הרכב – כך שתוכלו להיות בטוחים שהרכב שאתם עומדים לקנות אכן תקין. כל מה שכדאי לדעת בנושא במדריך הבא.

למה חשוב לבדוק את היסטוריית הרכב?

במקרים רבים, רכישה של רכב יד שנייה היא רכישה נוחה ומשתלמת במיוחד, וזאת משום שהיא מאפשרת לאנשים פרטיים להנות מרכב חדש יותר מזה שבבעלותם, או אפילו להנות מרכישה של רכב שנחשב חדש ביחס לשוק מבלי לספוג את ירידת הערך הכרוכה בכך.

עם זאת, לא מעט אנשים שמחפשים רכב יד שנייה מבצעים בדיקות חלקיות או לא מבצעים בדיקות כלל בנוגע למצבו של הרכב, מה שעשוי להוביל לסגירת עסקה לא משתלמת בעליל: כמו רכישה של רכב שעבר תאונות רבות, רכישה של רכב מעוקל ועוד בעיות כאלו ואחרות שעלולות להתגלות במוקדם או במאוחר ולעלות לא מעט כסף לרוכשים.

כאמור, לפני כל רכישה ובוודאי כאשר מדובר ברכישה העומדת על סך כמה עשרות אלפי שקלים או יותר, כדאי לדעת את כל מה שקורה "מאחורי הקלעים". במילים אחרות, רגע לפני שאתם סוגרים עסקה וקונים רכב שנראה מעולה מבחוץ, מומלץ לערוך בדיקת היסטוריית רכב. בדיקה מסוג זה מאפשרת לדעת ולקבל את כל המדע והנתונים היבשים של הרכב שאתם מתעניינים בו, כולל מקרים של עיקולים, אזהרות או תקלות בכל דרגת חומרה זו או אחרת הקשורות ברכב.

רוצה לקנות או למכור רכב יד2?

איך לבדוק היסטוריית רכב?

כך זה עובד הלכה למעשה: אחת האפשרויות הנוחות ביותר לבדוק מה עבר הרכב הינה להשתמש במידע המופק מדו"ח בלקר: דו"ח הנגיש לכל אזרח בישראל, המאפשר לשלב בין מקורות מידע של מערכות שונות ולהפיק מתוכן הן מידע יבש והן מסקנות בנוגע למצבו הנוכחי של הרכב.

דו״ח בלקר לבדיקת רכב

מטרתו של הדו"ח הינה לשקף את מצבו האמיתי של הרכב, כולל ההיסטוריה שלו ולהבטיח לקונה רכישה בטוחה ולהזהיר מפני תקלות פוטנציאליות או קיימות ברכב.

דו"ח בלקר הוא למעשה בדיקה לפני קניית רכב, כשהשירות מציע פתרון לפער שבין המידע שמקבלים הקונים הפוטנציאלים ממוכר הרכב, לבין המידע המסופק להם על ידי מקורות מהימנים המחוברים למערכות מהימנות שונות כגון: חברות ביטוח, משרד הרישוי, המשטרה, משרד המשפטים ומאגרי מידע נוספים.

היתרון המרכזי של דו"ח הבלקר הינו שילוב בין כמה וכמה שיטות עבודה ונתונים המגיעים ממספר מוקדים, מה שמביא לתוצאה מפורטת במיוחד: כל המידע אודות הרכב מקצה לקצה.

אפשרות נוספת היא כמובן לבדוק את מצבו של הרכב באמצעות בדיקה עצמאית, בדיקה ידנית או ממוחשבת במוסך. בדיקה של הרכב במוסך או במכוני בדיקה מקצועיים היא אחת מהבדיקות החשובות לקראת רכישה של רכב יד שנייה, שעשויה לחסוך לכם אלפי שקלים בהמשך או לכל הפחות לסייע לכם בתהליך המשא ומתן לקראת רכישת הרכב.

בדיקת עבר ביטוחי לרכב

ממש כמו בדיקת ההיסטוריה של הרכב באמצעות דו"ח בלקר, גם את בדיקת העבר הביטוחי של הרכב הדו"ח המפורט מאפשר לבדוק ובקלות רבה. באמצעות בדיקת העבר הביטוחי של הרכב תוכלו לוודא מי הבעלים הקודמים של הרכב, לבדוק האם ישנו שעבוד על הרכב, בעיה בחידוש הרישיון, לבצע בדיקת תאונות לרכב לפי מספר הרישוי ועוד.

בדיקת העבר הביטוחי היא חלק בלתי נפרד מדו"ח בלקר ובדיקת היסטוריית הרכב, כשהיא מהווה בדיקה משלימה שתספק לכם את התמונה במלואה. בנוסף, לאחר שתרכשו את הרכב, בדיקת העבר הביטוחי תוכל לסייע לכם לגלות האם ניתן להוזיל את התיק הביטוחי והעלות ששולמה עד כה, האם ישנם כפל ביטוחים וכן הלאה.

קנייה בטוחה עם קאר אקספרס

קאר אקספרס היא סוכנות רכב מקצועית, המורכבת מצוות מנוסה, אמין ואדיב של סוחרי רכב. מורשים. הסוכנות מעניקה שירות ללקוחותיה בכל רחבי הארץ בצורה נוחה, פשוטה ואדיבה. אנו מציעים שירותי קנייה ומכירה של רכבי יד שנייה, שירותי טרייד אין, והכל במגרש הביתי שלכם – היכן שתבחרו.

סוכנות הרכב קאר אקספרס כאן כדי להעניק ללקוחותיה שקט נפשי, לאפשר להם לקנות או למכור את הרכב בראש שקט ולעמוד לרשותכם לאורך כל ההליך מתחילתו ועד סיומו. לפרטים נוספים צרו קשר או השאירו פרטים ונחזור בהקדם.

מאמרים נוספים: