הכנת רכב לטסט: כך תעברו טסט בלי בעיה

הטסט של הרכב מתקרב? במאמר הבא ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת על מנת לעבור את הטסט בהצלחה.
בדיקת טסט לרכב

כל נהג ונהגת בישראל מכירים את הרגע הזה בשנה, שבו אנחנו נדרשים לפנות לא מעט זמן, כסף וסבלנות כדי להגיע לבדיקת טסט שתאשר שהרכב תקין לנסיעה ברחבי ישראל. רגע לפני ההגעה למכון הטסטים והעברת טסט לרכב, כדאי לבצע הכנת רכב לטסט – שעשויה לחסוך לכם הרבה כסף ולא מעט זמן. כל הפרטים על הכנת רכב לטסט במדריך הבא:

איך לעבור טסט לרכב?

לפני העמדת רכב לטסט, מומלץ לבצע הכנה מראש כדי להביא את הרכב למצב תקין, שעשוי לחסוך לכם הוצאות כלכליות רבות, הרבה מאוד זמן יקר וטיפולים ברכב. לצד התחזוקה השוטפת של הרכב במהלך השנה וטיפול בתקלות בהקדם, יש כמה דברים שמומלץ לבצע מראש כדי לעבור את הטסט בהצלחה, ביעילות ובמהירות.

1. תשלום אגרת טסט לרכב: אל תחכו לרגע האחרון. שלמו מראש את אגרת רישוי הרכב, והצטיידו גם במסמכים הבאים הנדרשים במהלך הבדיקה: רישיון רכב מקורי (לאחר תשלום רישיון רכב לטסט כמובן), ביטוח חובה בתוקף, תעודת זהות של בעל/ת הרכב או לחלופין טופס ייפוי כוח להעברת בעלות רכב בצירוף תעודת הזהות של בעל/ת הרכב, במקרה שבו מיופה כוח יבצע עבורכם את הבדיקה.

2. בדיקה ראשונית: לפני שאתם תוהים איך עושים טסט לרכב ויוצאים לדרך אל הבדיקה הרשמית, ההמלצה היא לבצע בדיקת רכב ראשונית עצמאית – בדיקת אורות, פנסים, מערכת ההיגוי, לוח המחוונים, נורות אזהרה ברכב וכן הלאה. הבדיקה עשויה לסייע לכם להימנע מהפתעות או תקלות לא צפויות במהלך הטסט.

3. ציוד חובה: לפני שאתם יוצאים לדרך, בדקו בעצמכם האם הציוד הנלווה שאמור להימצא ברכב שלכם אכן נמצא שם ובמידה ולא בצעו השלמה של הפריטים. וודאו שברשותכם הפריטים הבאים: גלגל חלופי (רזרבי), אפוד זוהר, משולש אזהרה ומגבה לרכב (או בשמו הפחות רשמי "ג'ק").

4. מכון רישוי: מתוך רשימת המכונים המורשים אתרו מכון טסט רשמי של משרד הרישוי, בו תעברו את הטסט.

רוצה לקנות או למכור רכב יד2?

איך להכין רכב לטסט?

ישנם בעלי מקצוע ומוסכים שמעניקים שירות הכנת רכב לטסט ברחבי הארץ. למעשה, בעל המקצוע יבדוק את הרכב ממש כמו שעושים מכוני הטסט, במטרה לאתר ולזהות מראש תקלות פוטנציאליות שעשויות להוות בעיה במהלך הטסט. המטרה היא למנוע מצב שבו הטסט נכשל במקרה הגרוע, או תיקון ליקויים וחסכון זמן וכסף במקרה האופטימי יותר.

הכנת הרכב לטסט אינה חובה וניתן כמובן לגשת לטסט באופן מיידי ללא הבדיקה, אך במבחן הזמן והעלות הכלכלית היא בהחלט מומלצת – כדי להימנע מכישלון בטסט, הדורש הן תשלום אגרה נוספת והן ביצוע הטסט בפועל מחדש. במידה ובמהלך הבדיקה המוקדמת מתגלים ליקויים אלו ואחרים, יבוצע תיקון שלהם מראש לפני שניגשים לטסט.

במהלך הבדיקה המוקדמת כמו גם הטסט הרשמי, תבוצע בדיקה של מערכות התאורה, תקינות הנורות והאיתותים, בדיקה בלמים קפדנית, בדיקה המגבים, בדיקה מערכת ההגה והצירים, בדיקת מצב וכיוון הצמיגים, בדיקת לוחיות הרישוי, מערכת הפליטה וכן וידוא של ציוד חובה ברכב.

מה צריך להביא לטסט של רכב?

לפני שמגיעים לטסט, כדאי לוודא שברשותנו כל המסמכים הנדרשים וביצענו את ההכנה הנדרשת:

1. תשלום אגרה: עבור ביצוע הטסט כל אזרח במדינת ישראל משלם אגרה המהווה תשלום טסט לרכב, בהתאם לשנת הייצור וסוג הרכב. ניתן למצוא ברחבי האינטרנט פירוט מסודר המאפשר לדעת מראש מהי אגרת הרישוי ובכמה מסתכם תשלום טסט לרכב במקרה שלכם.

2. מסמכים נדרשים: כדי לעבור את הטסט בעת ההגעה למכון הטסט ולהימנע מדחיית טסט לרכב, יש להגיע מוכנים עם כמה מסמכים חשובים, שבלעדיהם לא יתאפשר לבצע חידוש טסט לרכב: רישיון רכב מקורי בתוקף, תעודת ביטוח חובה מקורית בתוקף, תעודת זהו מקורית של בעל/ת הרכב ובמקרה הצורך, טופס ייפוי כוח להעברת בעלות רכב.

3. רכבים חריגים: במידה ובבעלותכם רכב שמלאו לו 15 שנים, כדאי לדעת שתידרשו באישור תקינות מערכת הבלמים מטעם מוסך מורשה. במידה ובבעלותכם רכב פרטי או מסחרי עד 6 טון (שעברו 19 שנים מאז ייצור הרכב), ישנן בדיקות נוספות שתידרשו לבצע כשאחת מהן היא ביצוע טסט פעמיים בשנה ולא פעם אחת ככלל הרכבים. בדומה לכך, רכב מיושן או רכב שהיה מעורב בתאונת דרכים יידרשו בבדיקות נוספות ושונות מהבדיקה הסטנדרטית הנדרשת.

כמה עולה טסט לרכב?

עלות הטסט לרכב הינה קבועה ונקבעת לפי סוג הרכב.

מחיר רישוי לרכב פרטי בנזין – 96₪
מחיר רישוי לרכב מסוג דיזל – 103₪
מחיר רישוי לרכב מסחרי שמשקלו מעל 8 טון – 103₪
מחיר רישוי למשאית דו סרני – 143₪
מחיר רישוי לאוטובוס זעיר – 124₪
מחיר רישוי לאוטובוס – 143₪
מחיר רישוי לטרקטור,עגלה נגררת – 33₪
מחיר רישוי לאופנוע/קטנוע – 35₪

כמה עולה טסט חוזר? (במידה ולא עברתם בדיקת טסט)

עלות טסט חוזר עבור רכב עד 8 טון הינה 19₪
עלות טסט חוזר עבור רכב מסחרי שמשקלו מעל 8 טון הינה 31₪
עלות טסט חוזר עבור אוטובוס זעיר הינה 25₪
עלות טסט חוזר לאופנוע, קטנוע, טרקטור או עגלה נגררת הינה 15₪

מעוניינים למכור רכב ללא טסט? דברו איתנו! 

אם אתם מחזיקים רכב ישן או מתלבטים מה לעשות עם רכב ללא טסט, כדאי שתדעו שהפתרון לבעיה שלכם נמצא אצלנו. אנחנו בקאר אקספרס מעניקים שירות של קניית רכבים ללא טסט, שעשוי לחסוך לכם לא מעט זמן, כסף והתעסקות מיותרת.

אנחנו קונים רכבים ללא טסט מכל הסוגים, הדגמים ושנות הייצור, ומעניקים שירות מקצה לקצה עד לבית הלקוח, בכל רחבי הארץ. אנחנו חוסכים לכם את חיפוש הקונים, הנסיעות הלוך וחזור מסוכנות רכב אחת לאחרת ומאפשרים לכם ליהנות משקט נפשי ומכירה קלה ומהירה. לפרטים נוספים, שאלות או התלבטויות צרו קשר עכשיו!

מאמרים נוספים: